Rama pret De Maiziere, vlerësohet bashkëpunimi dypalësh

Kryeministri Edi Rama priti pasditen e së premtes në një takim ministrin e Brendshëm të Gjermanisë, Thomas De Maiziere.

Burime nga Kryeministria bëjnë me dije se Rama dhe De Maiziere vlerësuan bashkëpunimin në luftën kundër krimit dhe korrupsionit.

Nga ana tjetër, vijojnë burimet, Rama shprehu edhe angazhimin e qeverisë shqiptare për trajtimin e problemit të emigrantëve.

Leave a Reply