Reagimi – Basha: Përballja me oligarkinë sfida kryesore sot e opozitës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi mbi ndërtimin e një kompleksi pallatesh pranë zonës së Parkut të Autobusëve në Tiranë, duke theksuar se duart e oligarkisë shkatërruan lulishten në favor të betonizimit.

Sipas Bashës, ndërtimi bëhet nga klienti i rëndësishëm i Edi Ramës. Basha thotë se vendi po përballet me mungesë të ujit dhe të dritave.

Basha: Lulishtja pranë parkut të autobusëve ishte një nga investimet e mia si kryebashkiak në shërbim të qytetarëve të një prej zonave më të populluara të Tiranës. Erjon Veliaj, vegël e bindur në duart e oligarkisë që sundon vendin, e shkatërroi këto ditë lulishten dhe lejoi betonizimin e saj në favor të Besnik Sulajt, klientit të rëndësishëm të Edi Ramës.

Qytetarëve të revoltuar ata iu përgjigjën dje me dhunën e policisë. Edhe më i rëndë qe dhunimi i të drejtave të qytetarëve nga mediat kryesore të vendit të kontrolluara nga oligarkia, të cilat e fshehën protestën dhe dhunën e policisë.

Ndërkohë, Shqipëria po përjeton këto ditë mungesë dritash dhe uji sepse paratë publike u përdorën për të manipuluar votën dhe jo për të blerë energji për njerëzit.

Pushteti oligarkik herët a vonë degjeneron në pushtet të dhunës dhe të errësirës. Përballja me të është sot sfida kryesore e opozitës dhe e të gjithë njerëzve të ndershëm për të ndalur rrënimin e qyteteve, të ekonomisë dhe të ardhmes tonë.

Leave a Reply