Rushidi: ASH nuk do e përkrah ligjin për PP, ligji ka për qëllim “faljen”

Deputeti i Aleancës për Shqiptarët, Syrija Rushidi nëpërmes një konference për shtyp nga Kuvendi ka deklaruar se Aleanca për Shqiptarët nuk do të mbështes propozim ligjin për PP.

Sipas tij ka ndryshime drastike dhe me këtë ligj po pretendohet që të amnistohen persona të inkriminuar dhe të akuzuar./TV21

Leave a Reply