Shpërblehet Xherdan Shaqiri pas golit dhe asistit në barazimin e Stoke City

Shaqiri ka shënuar gol për Stoke City në barazimin 2:2 me Leicester City.

Anësori shqiptar, Xherdan Shaqiri, ka shënuar gol të bukur dhe ka dhuruar një asist në barazimin 2:2 të Stoke City me Leicester City.

Xherdan Shaqiri shënoi golin e barazimit 1:1 për vendasit në minutën e 38’të, ndërsa asitoi për atë 2:2 që u shënua  nga Peter Crouch (73’).

Shaqiri, që shkëlqeu në këtë ndeshje, u lverësua si më i miri me notën (8.9). /Gazeta Express/

 

Leave a Reply