Tottenham turpëron Realin (Video)

Tottenham Ka deklasuar Real Madridin me rezultat 3:1, në kuadër të Grupit H të Ligës së Kampionëve

Skuadra angleze, Tottenham ka mposhtur me lehtësi 3:1 kampionin e Evropës, Real Madrid në Wembley.

Golat për Tottenhamin në këtë ndeshje i shënuan Dele Alli dy dhe Christian Erikse, ndërsa për Realin realizoi Cristiano Ronaldo.

Pas kësaj fitoreje Tottenham kryeson grupin me 10 pikë, ndërsa Reali renditet në vendin e dytë me 7 pikë.

Leave a Reply