Wilder rikthehet në ring, pas humbjes ndaj Furyt

Amerikani do të përballet me finlandezin Robert Helenius në Barclays Center të Brooklyn më 15 tetor.

Wilder u mund në raundin e 11-të nga Tyson Fury tetorin e kaluar pasi britaniku ruajti titullin e WBC.

Ai u nderua me një statujë në qytetin e tij të lindjes, Tuscaloosa, Alabamanë fillim të këtij viti dhe tha se kjo luajti një rol në vendimin e tij për të pranuar meçin me Helenius, i cili ka fituar 31 nga 34 meçet e tij.

Leave a Reply