Aksident në aksin Korçë-Pogradec

Përplasen dy automjete në aksin Korçë-Pogradec. Aksidenti ndodhi paraditen e se merkures në afërsi të fshatit Gurishtë, ku si pasoje  e përplasjes, një furgon mallrash dhe një makine tip benz kanë dalë nga rruga. Sipas policisë, shkak ka qenë shpejtësia tej normave te lejuara dhe lagështia ne rruge. Fatmirësisht nga pesë personat që udhëtonin ne këto automjete nuk ka asnjë të lënduar. Për të zbardhur ne mënyre te plote ngjarjen, policia ka shoqëruar për në komisariat dy shoferet. 

Leave a Reply