Bundesligë, Xhaka në formacionin e vitit

Granit Xhaka është përzgjedhur në formacionin e vitit në Bundesligë

Granit Xhaka është shpërblyer pas paraqitjeve të shkëlqyeshme me Borussia Mönchengladbachun në Bundesligë.Ai është përzgjedhur në formacionin e vitit të Bundesligës gjermane, për vitin kalendarik 2015, nga faqja e gazetarit italian Gianluca Di Marzio. Përveç prishtinasit, në formacionin më të mirë janë edhe Ralf Fahrmann, David Alaba, Jerome Boateng, Fabian Johnson, Ilkay Gundogan, Hakan Çalhanoglu, Kevin De Bruyne, Thomas Muller, Robert Lewandowski dhe Pierre-Emerick Aubameyang

Leave a Reply