Champions/ Chiesa hero i Juventusit, turpërohet Barca, nuk gabojnë Bayern e Man.United

Gola dhe spektakel ne ndeshjet e fundit te raundit te dyte te fazes se grupeve te Champions League. Chiesa nderoi Juventusin ne ndeshjen me te forte te mbremjes kunder Chelsea ne Itali. Nje sukses qe e mban ekipin bardhezi ne vendin e pare me 6 pike.

Ne grupin E, Bayer nuk njeh pengesa teksa kete here mposhti 5 me 0 Dinamo Kiev.

Barcelona u turperua ne duelin tjeter te grupit duke u mundur 3 me 0 ne Lisbone nga Benfica .

Sakaq Manchester United mundi me veshtiresi Villareal. Djajte e kuq i nderoi Ronaldo ne frymen e fundit.

Leave a Reply