Denoncimi/ Do përjashtohen policët që verifikuan hyrje-daljet e Tahirit nga vendi

30 apo më shumë oficerë janë thirrur ditën e sotme në mbledhje në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë për t’i njoftuar për fillimin e ecurisë disiplinore për shkelje të rëndë, lidhur me verifikimin që është bërë në sistemin TIMS për Saimir dhe Bashkim Tahirin. Kështu i shkruan Sali Berishës një oficer, duke theksuar se do të ketë edhe përjashtime nga puna për këtë verifikim ndaj ish-ministrit dhe babait të tij.

Oficeri i kërkon Berishës të ndërhyjë për këtë rast. Sipas tij, kjo mbledhje u bë me porosi të Saimir Tahirit dhe Haki Çakos.

Statusi i Sali Berishës:
Terror i Haki Droges, me urdher te Norieges, per Saimir Trafikun dhe Bashkim Tahirin!
Lexoni mesazhin e oficerit dixhital.S.B
“Mirembrema Doktor. Sot me date 27.11.2017 me porosi te Saimir Tahirit dhe Haki Cakos jemi thirrur ne Drejtorine e Standarteve ne Drejtorine e Pergjithshme te Policise rreth 30 a me shume oficere policie te rretheve te ndryshme ku na eshte bere njoftimi per fillimin e ecurise disiplinore per shkelje te rende disiplinore.Sipas tyre shkelja e rende eshte se ne paskemi bere verifikime ne sistemin TIMS per Saimirin dhe Bashkim Tahirin.Kemi mbetur te habitur se nuk po kuptojme cfare shkelje eshte kjo dhe aq me pak cfare shkelje e rende eshte te besh verifikime per shtetas te ndryshem ne sistemin TIMS .Ju lutemi ta beni publike kete kerkojme nderhyrjen me autoritetin Tuaj prej deputati qe te parandaloni kete maskarallek pasi neve mund te na ndeshkojne dhe deri te na perjashtojne nga Policia pa asnje shkak apo motivacion”

Leave a Reply