Dita e parë e 2018-ës/ Ambasada amerikane shtron një pyetje për shqiptarët

Ambasada amerikane me zotin Lu ka qenë shumë aktive këtë vit dhe është investuar shumë për Reformën në Drejtësi, por edhe për korrupsionin në vendin tonë.

Ambasada e SHBA ne Tirane, pas urimit per shqiptaret per kete vit te ri, kete mengjes ka drejtuar edhe nje pyetje.

“Shpresojmë që të jeni duke e shijuar ditën e parë të 2018-ës. Cili është zotimi juaj për këtë vit?”, shkruhet ne postimin ne Facebook te ambasades.

Fjali e thjeshtë por që lë shumë për të kuptuar.

Leave a Reply