Foto/ Grabitet Katedralja në qendër të Korçës, ja sa lekë kanë marrë autorët

Një ngjarje e shëmtuar është shënuar gjatë natës në qytetin e Korçës, pasi sipas informacioneve është grabitur Katedralja në qendër të qytetit.

Bëhet me dije se persona të paidentifikuar kanë grabitur arkën e kishës, dhe kanë thyer të gjitha arkat.

Autorët gjithashtu kanë dëmtuar edhe sendet e tjera të katedrales, dhe kanë marrë rreth 200 mijë lekë të vjetra.

Leave a Reply