Haradinaj pas takimit me Thaçin e Veselin:Gjetëm dakortësi, shkëmbimi i territoreve nuk do të diskutohet në Bruksel

Kryeministri Ramush Haradinaj, pas takimit të paparalajmëruar me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe zëvendëskryeministrat Behgjet Pacolli, Fatmir Limaj e Dardan Gashi, ka thënë se janë pajtuar që në Bruksel të mos diskutohet për shkëmbim territoresh mes Kosovës dhe Serbisë./dritare.net/

Leave a Reply