Kriza poltitike/ Oferta e Ramës, jep 4 ministri për Bashën

Pak pas dështimit të negociatave në Pallatin e Kongreseve mes Ramës, Metës, Bashës dhe zyrtarëve të PPE-së dhe Parlamentit Europian, kreu i Qeverisë ka bërë ofertën e fundit.

Burime zyrtare bëjnë të ditur për “Panorama” se Rama ka ofruar katër pozicione ministrore për figura teknike në Qeveri.

Sipas këtij propozimi ministritë që duhen të kenë ministra teknikë do t’i propozojë opozita, ndërsa emrat ti zgjedhë kryeministri Rama.

Nga ana tjeter, burimet bejne te ditur se Basha e ka refuzuar oferten, duke kerkuar nje kryeminister teknik ne drejtimin e nje qeverie teknike./lapsi.al/

Leave a Reply