Nëna harron dy foshnjet në makinë, vdesin motrat 1 dhe 2 vjeçe

Një nënë 27 vjecare ka shkaktuar një tragjë të vërtete brenda familjes, që natyrisht do të vuajë si peshë në ndërgjegjë gjithë jetën.

Kerry Ann Conley ka harruar dy vajzat e saj të mitura në makinë të mbyllura brenda dhe nën temperaturën e ajrit 30 gradë celcius, raporton Vizion Plus.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Brisbane, kryeqytendra e shtetit Queensland, në Australi.

Mamaja 27 vjecare I harroi dy foshnjat e saj brenda në makinë, teksa e parkoi në një cep të rrugës afër vilës së saj, shkruan Vizion Plus.

Kur kuptoi gabimin që kishte bërë pas disa orësh, ajo u kthye në makinë por xhamt krejtësisht të mbyllur dhe temperature e lartë e ajrit, kanë bërë që Darcy dhe Chloe të gjejnë vdekjen nga asfiksia.

Tashmë vec brengës për gjithë jetën mbi vdekjen e dy foshnjeve të veta, Kerry Ann Conley do të duhet të përballet tashmë edhe me akuzat për vrasje të dyfishte nga drejtesia australiane.

Leave a Reply