Protesta e 8-të e opozitës, Basha thirrje qytetarëve të marrin pjesë

Përmes një statusi në Facebook, të shoqëruar edhe me një video, kreu i opozitës, Lulzim Basha u bën thirrje qytetarëve që të marrin pjesë në protestën e tetë kombëtare ku kërkohet largimi i kryeministri Rama.

“Bashkimi, pjesëmarrja dhe vendosmëria për ta çuar këtë betejë drejt fitores së sigurt, është investimi më krenar për fëmijët, për të ardhmen e tyre dhe të çdo shqiptari.

Të rinj e të reja, studentë dhe profesionistë, pedagogë, artistë, intelektualë, mjekë infermierë dhe mësues, sipërmarrës të ndershëm dhe fermerë, pensionistë dhe të papunë, familjarë, prindër dhe bij e bija të shqiptarëve, mirësevini sonte në bashkimin popullor dhe qytetar në orën 19 në Tiranë. Asnjë hap pas! #8qershor #ShqipëriaSiEuropa”, shkruan Basha.

Leave a Reply