Recetë gatimi: File pule me spinaq

Një recetë e thjeshtë gatimi

Përbërësit:

800 gr file pule, 8 luge spinaq te zier, djathë krip dhe erëza te përziera1 vezë pak miell

Përgatitja:

Filet i prejm ne mes ne mënyrë qe te krijohet si një “xhep” ne në copën e mishit.

Ne atë “xhep” vejmë pak spinaq te zier dhe te kulluar dhe pak djathë.I mbyllim dhe i vendosim pak erëza te përziera, i rrotullojmë ne miell, pastaj ne ve dhe i fërgojmë ne vaj deri sa te skuqen.

I servojmë me patate te ziera, patate, oriz apo pire.

Leave a Reply