Sërish atentat në Turqi, shpërthim eksplozivi në një autokolonë ushtarake

Pas shpërthimit të djeshëm në Ankara, një shpërthim eksplozivi ka ndodhur në një autokolonë ushtarake në jugperëndim të vendit.

Burime bëjnë të ditur se nga shpërthimi ka viktima dhe shumë të plagosur. Shpërthimi ndodhi në një rrugë pranë kolegjit Diyarbakir, qyteti më i madh në jugperëndim, ku shumica janë kurdë.

Shperthimi i sotem vjen pas atij dje në Ankara ku 28 persona u vranë dhe dhjetëra të tjerë u plagosen.

Sulmi u konformua se është kryer nga një kamikaz sirian.

Leave a Reply