“Shkundet” Greqia, tërmet 4.8 ballë në zonën e Karapathos

Greqia është goditur ketë të shtunë nga një tjetër tërmet i fuqishëm, i cili ka ngjallur panik në radhët e banorëve.

Mediat greke raportojnë se tërmeti ka goditur zonën e Karapathos dhe ishte me fuqi 4.8 ballë i shkallës Rihter.

Tërmeti ka qenë 71 km në juglindje të Karapathos me thellësi 5 km.

Leave a Reply