Tërmeti edhe sonte e dridh Maqedoninë

Maqedonia e Veriut edhe sonte u godit nga një tërmet. Sipas informacioneve fillestare tërmeti ka qenë me magnitudë 3.8 ballë sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e tërmetit ka qenë afër Liqenit të Mavrovës dhe është ndjerë në Dibër, Kërçovë, Gostivar dhe Tetovë.

Leave a Reply