Tërmet në Tiranë

Lëkundje tërmeti janë ndjerë në Tiranë rreth orës 13:28. Sipas të dhënave të sizmiologjisë, tërmeti ka qenë relativisht i lehtë me magnitudë 3.2 ballë.

Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 30 kilometra nën tokë. Epiqendra ka qenë 50 kilometra larg Tiranës. Nga lëkundjet sizmike nuk ka raportime për dëme materiale.

Kujtojmë se ditën e djeshme, Korça u trondit nga disa tërmete duke shkaktuar frikë dhe panik tek banorët, pas tërmetit të fortë rreth 1 muaj më parë që shkaktoi dëme në banesa.

Leave a Reply