Zyrtare/ Shtyhen për në 2021 edhe Lojërat Olimpike

Zyrtarizohet shtyrja e lojerave olimpike për vitin e ardhshëm. Lajmi u konfirmua pas nje marrëveshje të arritur mes qeverise japoneze dhe Komitetit Olimpik nderkombëtar.

Ky i fundit deklaroi se jeta dhe shendeti i sportisteve ështe mbi gjithcka tjetër.

Më herët në verën e vitit 2021 ishin shtyre edhe kampionati europian dhe kupa e Amerikës, të dyja për shkak të situatës së emergjencës nga koronavirus.

Leave a Reply