Leo Messi zyrtarizon largimin nga Barcelona pas 21 vitesh

Tanime nuk ka asnje dyshim! Leo Messi nuk do te jete futbollist i Barcelones ne sezonin e ri! Lajmi u konfirmua nga klubi katalanas permes nje komunikate per shtyp,ku sqarohet se palet kishin gjetur akordin ne parim. Mirepo pengesa kryesore kane qene rregullat financiare dhe kufizimet per rrogat vjetore te La Liges! Barcelona shprehu keqardhje per kete fakt dhe falenderoi Messin per kontributin e madh per 21 sezone tek ky ekip! “Pleshti” eshte rritur tek Barcelona, aty ku ka fituar gjithcka ne planin ekipor dhe personal! Fituesi i 5 Topave te Arte, tanime mund te perfundoje tek PSG apo Manchester City, klube qe me potencen financiare mund ti lejojne vetes rroga stratosferike vjetore per më të mirin në botë! Ankandi është hapur tashmë…

Leave a Reply