Nga Pjanic te Roberto e Rey Manaj – pesë detyrat që Barcelona duhet të zgjidhë para mbylljes së afatit kalimtar të verës

Me afatin e transferimeve të verës që mbyllet në mesnatën e 31 gushtit, Barcelona duhet të merret me të ardhmen e pesë lojtarëve: Sergi Roberto, Miralem Pjanic, Ilaix Moriba, Alex Collado dhe Rey Manaj.

Gazeta spanjolle Marca ka publikuar një artikull me pesë detyrat kryesore të Barcelonës në ditët e fundit të afati kalimtar veror.

Aty bëhet fjalë për pesë futbollist, ku njeri nga ta është edhe sulmuesi shqiptar Rey Manaj.

Disa prej tyre pritet të largohen, ndërsa të tjerët mund të rinovojnë kontratat e tyre me klubin në ditët e ardhshme.

Rinovimi dhe rregullimi i pagës së Sergi Robertos

Barcelona ka negociuar javëve të fundit me produktin e tyre të akademisë, pasi ata po kërkojnë të zgjasin marrëveshjen e tij, e cila përfundon vitin e ardhshëm, por edhe të rregullojë pagën e tij.

Roberto pritet të ndjekë hapat e kapitenëve të tjerë të Barcelonës dhe të zvogëlojë pagën e tij për të ndihmuar klubin të kapërcejë vështirësitë e tyre financiare.

Largimi i Pjanic

Ronald Koeman nuk e ka Pjanicin në planet e tij, me mesfushorin boshnjak që tashmë ishte përjashtuar nga holandezi sezonin e kaluar.

Ai do të kthehej në mënyrë ideale në Juventus, por nuk ka pasur asnjë lëvizje nga skuadra e Serie A, ndërsa skuadrat e tjera italiane si Fiorentina dhe Napoli janë gjithashtu të interesuara për të nënshkruar me të.

Leave a Reply