153 raste pozitive dhe 5 viktima nga Covid-19 në Shqipëri

Janë bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në Shqipëri.

Gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 5 persona; një 57 vjeçare nga Kruja, një 60 vjeçar nga Bulqiza, një 62 vjeçar nga Lezha, një 67 vjeçar nga Tirana një 82 vjeçar nga Elbasani.

Janë kryer në 24 orët e fundit 836 testime dhe janë konfirmuar 153 raste. Situata në spitale vijon të jetë e qendrueshme, teksa bëhet me dije se në 24 orë janë shëruar 57 qytetarë.

COVID19/ Ministria e Shëndetësisë: 57 të shëruar, 153 raste te reja dhe 5 humbje jete në 24 orët e fundit

Leave a Reply