Algjeria kampion i ri i Afrikës

Algjeria ka arritur të mposhtë Senegalin dhe kështu ka arritur të kurrorëzohet si kampion i kontinentit afrikan. Rezultati përfundimtar i…

Jep dorëheqjen Ramush Haradinaj

Ka dhënë dorëheqje të parevokueshme nga posti i Kryeministrit Ramush Haradinaj. Ai këtë vendim e ka marrë pasi është ftuar…