Mbi 30 mijë raste dhe 352 viktima në Itali

Këtë të mërkurë në Itali u regjistruan 30.550 raste të reja me koronavirus.

Gjithashtu, në orët e fundit ka patur 352 viktima, duke e çuar totalin në 39.764 që nga fillimi i pandemisë.

Rajoni më i prekur vazhdon të jetë Lombardia, me 7.758 të infektuar të rinj.

Leave a Reply