OBSH: 5397 viktima në gjithë botën, në Kinë vetëm 8 ditën e fundit

Tedros Adhanom Ghebreyesus,drejtor i OBSH tha se  5397 mijë njerez kanë vdekur si pasojë e koronavirusit në mbarë botën.

Ai shtoi se në OBSH janë referuar mbi 132 mijë raste me paciente të infektuar me COVID-19 në mbarë botën.

Koronavirusi është shtrirë në 132 vende të globit, tha drejtori general i OBSH.

Kina është vendi me më shumë viktima 3177, porn ë 24 orët e fundit atje ka pasur vetëm 8 viktima, rezultate vertet fantastike nga rregullat e ndjekura.

Ndërkohe në Itali shifrat janë vërtet tragjike me 250 viktima në 24 orët e fundit dhe 1266 në total.

Irani ndjek me 514 viktima ndërsa në 24 oret e fundit vendet me te goditura janë Franca dhe  Spanja.

Leave a Reply