Tag Archives: BE

Franca e Gjermania ende të ndarë

S’ka konsensus për krerët e institucioneve europiane Liderët e Bashkimit Europian mblidhen këtë të enjte për samitin dyditor, në një…

BE miraton shtyrjen e Brexit

Britanisë së Madhe i është propozuar dalja nga Bashkimi Europian më datën 12 prill në rastin më negativ, dhe më…