Çmendet 23 vjeçari, i vë flakën makinës së mamasë

Policia e Vlorës me anë të një njoftimi ka bërë me dije se është zbardhur ngjarja e djeshme ku një makine i është vënë flaka.

Sipas bluve të Vlorës bëhet me dije se mjetin në pronësi të shtetases A.K, e ka djegur djali i saj 23 vjeçari K.K.

Sipas tyre bëhet fjalë për motive të dobëta.

Vlorë

Zbardhet ngjarja e ndodhur nē zonën e Skelës ku u dogj plotësisht një automjet.

Ditën e djeshme, në zonën e skelës,  automjeti tip Renault Clio, në pronësi të shtetases A.K,  u përfshi nga flakët dhe për pasojë u dogj  plotësisht.

Menjëherë policia filloi hetimet në lidhje me rastin, ku nga hetimet dhe provat e grumbulluara, u bë zbulimi, identifikimi dhe kapja e autorit duke vendosur para përgjegjësisë penale shtetasin:

K.K., 23 vjeç, banues në Vlorë, i biri i shtetases A.K (pronares së mjetit).

Specialistët e hetimit të krimit kanë zbuluar se ky shtetas i ka vënë zjarrin mjetit të nënës së tij, për motive të dobëta.

Materialet iu referuan Prokurorisë për veprime të mëtejshme.

Leave a Reply