Turqia bllokon 27 anije ruse

Nuk çtensionohet situata mes Ankarasë dhe Moskës pas rrëzimit të avionit “Su-24”.Turqia ka bllokuar në portet e saj në Detin e Zi, 27 anije ruse. Lajmin e ka bërë të ditur e përditshmja pro-qeveritare turke “Yeni Safak”.Bëhet fjalë për një reagim për bllokimin e 8 anijeve turke me dhjetor në portet ruse.

Leave a Reply