Dy tërmete të forta godasin Greqinë

Dy tërmete me magnitudë 5.20 dhe 4.29 i shkallës rihter është regjistruar në Greqi.

Epiqendra ka qenë në verilindje në Nafpaktos, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës.

Lëkundja e fortë sizmike u regjistrua në orën 22:09 me orën lokale greke. Nga mediat greke deri tani nuk raportohet për dëme.

Leave a Reply