Ndihmë për të prekurit nga tërmeti- Ku mund të dhuroni online

Tërmeti që goditi Shqipërinë në orët e para të mëngjesit të djeshëm u mori jetën 26 njerëzve (bilanci aktual), plagosi 650 të tjerë dhe solli dëme të shumta materiale.

27 nëntori i gjeti familjarët e prekur nga tërmeti në qiell të hapur, nën një nevojë jetike për veshmbathje, strehim dhe ushqim. E gjitha kjo në një kohë kur pritet përkeqësim i motit.

Kushdo që dëshiron të ndihmojë duke kontribuar në çfarëdolloj mënyrë mund të klikojë në linkun e mëposhtëm:

https://e-albania.al/dhuro/

Leave a Reply