Category Archives: Lajme

Franca e Gjermania ende të ndarë

S’ka konsensus për krerët e institucioneve europiane Liderët e Bashkimit Europian mblidhen këtë të enjte për samitin dyditor, në një…

Moti apokaliptik tmerron banorët

Viktima, të plagosur e dëme të konsiderueshme në Francë Breshëri me madhësinë e topit të pingpongut theu xhama makinash dhe…

Shtyhet gara për Kryeprokuror

Këshillimi i Lartë i Prokurorisë vendosi shtyrjen e afatit ligjor për verifikimin e plotësimit të kushteve nga kandidatet për Prokuror…