Tag Archives: Terrorizmi

Sulm terrorist në Virginia

Policia në Virginia Beach ka raportuar sot për “disa të lënduar” në një ndërtesë komunale në pasditen e së premtes…

Indeksi Global i Terrorizmit

Instituti për Ekonominë dhe Paqen publikoi të mërkurën Indeksin Global të Terrorizmit, i cili tregon se terrorizmi, përkundër rënies, vazhdon…