Uniformat e reja të Kombëtares

Debutimi do të jetë në miqësoret e Qershorit

Federata Shqiptare e Futbollit prezantoi uniformat e reja të Kombëtares.

Motivi kryesor mbetet shqiponja dykrenare. Futbollistët do t’i veshin në miqësoret e muajit qershor me Uellsin dhe Çekinë.

Ky do të jetë imazhi i Shqipërisë edhe në kualifikueset e Botërorit 2022.

Leave a Reply